Skip to content
מיכל נמצוב m creative עמוד הבלוג
מיכל נמצוב m creative עמוד הבלוג

בית.
חדר משלך,
פינת לימוד,
סלון ומטבח.
פינה לעצמך וחלל משותף.

בחודש האחרון זכיתי לקחת חלק בפרוייקט סטיילינג ועיצוב של הוסטל לנערים בסיכון.
ההוסטל משמש עבור אותם הנערים (גילאי 14-19) בית, בית ספר ומסגרת חינוכית שיקומית. שם הם נמצאים לאורך כמעט כל שעות היממה.

התהליך לקח כחודש ושיאו היה ביום ההקמה שהתקיים ממש לפני כמה ימים, בו הכל התחבר לכדי בית נעים ומעוצב.

בהתחלה, נפגשנו כולנו בהוסטל: מירית פיש- שארגנה את כל הפרוייקט הזה, מעצבת הום סטיילינג מוכשרת עם לב גדול, קבוצה של מעצבות פנים מוכשרות- כל אחת ממקום אחר בארץ (חיה חנן, קרן שרייבר, חגית בכר, שני בן דודלירון סינילימור מלכיאליאיה לבנטר) ואני, יחד עם נלי, מנהלת ההוסטל. עברנו בין חדרי הבית, כיתות הלימוד והחללים המשותפים. שמענו מה צרכי ההוסטל ומהם תחומי העניין והבקשות של הנערים ויצאנו לדרך.

כמעצבת גרפית ומאיירת, החלק שלי התפרס על נקודות שונות בבית, טאצ'ים קטנים בחדרים לצד פינה מרכזית בבית. בכל אחד מהם המטרה מעט שונה וההתיחסות הגרפית בהתאם. האתגר היה ליצור הרמוניה בבית שעל העיצוב שלו עובדות 7 מעצבות שונות תוך שיתוף פעולה מלא.

לחדרי השינה, יצרתי תמונות משולבות עיצוב גרפי, תמונה ואיור שהותאמו לסטיילינג של החדרים ולבקשות הנערים.
דוגמא מתוך אחד החדרים:

עיצוב גרפי ואיור לשתי תמונות הקיר. התאמת הקונספט של התמונה להוסטל הימי ולאופי רגוע כמתאים לחדר שינה. צילום: מיכל נמצוב | עיצוב החדר: לימור מלכיאלי ולירון סיני

 

פרינטים באווירת ים וגלשנים, מראה חמים ורגוע לחדר השינה. צילום: אבי קבלו | עיצוב החדר: לירון סיני ולימור מלכיאלי

עיצוב תמונת אווירה לקיר חדר השינה. צבעוניות התמונה הותאמה מראש לצבע שתוכנן לצביעת הקיר. צילום: אבי קבלו

לחדר הטיפולים איירתי מקבץ איורים בוטניים, תוך תיאום עם מעצבות החדר והפריטים הנוספים שהולכים להיות בו. כל המסגרות נקנו באיקאה.

מקבץ איורים בוטניים לחדר העובד הסוציאלי, משתלבים באווירת הצבעים הירוקה אפרפרה. צילום: אבי קבלו | עיצוב החדר: לירון סיני ולימור מלכיאלי

מקבץ איורים בוטניים לחדר העובד הסוציאלי מחכים לתלייה. צילום: מיכל נמצוב

חדר העובד הסוציאלי. האיורים הבוטניים תלויים על הקיר בכניסה. צילוםף אבי קבלו, עיצוב החדר: לימור מלכיאלי ולירון סיני

 

את תהליך איור העלים אתם מוזמנים לראות כאן בסרטון (כשהכנתי אותו עוד לא חשפתי את יעדם של האיורים):

גולת הכותרת של הפרוייקט הזה עבורי היתה פינת האוכל. בשיחה המקדימה שערכנו בהוסטל הוסבר לנו שזאת פינה בה מתקבצים כולם לאכול, לשוחח ולהיות ביחד. ממש כמו בכל בית, גם כאן פינת האוכל היא נקודה משמעותית. שולחנות וכסאות האוכל כבר היו קיימים ונקנו לאחרונה. לכן היה צורך להשתלב בצבעים הקיימים וברוח ההוסטל הימי. החלטתי ללכת על קונספט של בר / מסעדה על הים.

עיצוב גרפי ואיור לטפט קיר המכסה את פינת האוכל של ההוסטל. שימוש במוטיבים מעולם הים והאוכל. התקנת הטפט והדפסתו: גלעד בן דוד. צילום: מיכל נמצוב

העיצוב הגרפי והאיור שלי לטפט קיר המכסה את פינת האוכל של ההוסטל. שימוש במוטיבים מעולם הים והאוכל. התקנת הטפט והדפסתו: גלעד בן דוד. צילום: מיכל נמצוב

עיצוב גרפי ואיור לטפט קיר המכסה את פינת האוכל של ההוסטל. שימוש במוטיבים מעולם הים והאוכל. צילום: אבי קבלו. מסיכת קיר: צחי נבו.

עיצוב גרפי ואיור לטפט קיר המכסה את פינת האוכל של ההוסטל. שימוש במוטיבים מעולם הים והאוכל. צילום: אבי קבלו

את תגובת הנערים לצערי לא יצא לנו לראות (הם יצאו מההוסטל לאותו היום וחזרו להפתעה), אך שמחנו לקבל הודעה מפורטת עם כמות ההתרגשות שהיתה במקום. הנערים הרגישו שהקשיבו לבקשות שלהם והתיחסו לכל אחד מהם באופן אישי. הבחינו בכל שינוי ושדרוג שנעשה בבית. עכשיו רק נשאר לנו לאחל להם לנצל את המקום הזה עד כמה שיוכלו לטובת השיקום שלהם.

וככה זה היה נראה במהלך היום-סרטון שיצרו מטעם חברת בזק בינלאומי שהתנדבו בפרוייקט:


(צילום הסרטון: רפופורט חברת החדשות הפרטית)

אם אתם מכירים מקומות ואנשים בהם יש חשיבות עליונה למראה המקום (מוסדות, מבני ציבור, משרדים וקליניקות, בתי קפה ומסעדות, מקומות תרבות, מלונות, חנויות ועוד) שזקוקים לטאצ' עיצובי איורי, מוזמנים להפנות אותם אלי לפרוייקטים משותפים, כמו גם מעצבי/ות פנים ואדריכלים/ות המעוניינים בשיתופי פעולה.

מוזמנים להשאיר כאן תגובות ולשתף בדעתכם על השיפוץ.

___

לפרוייקט שיפוץ ההוסטל נרתמו שלל מתנדבים וספקים: בזק בנ"ל שהיו מתנדבים חרוצים, SocialEyes -חיבור בין חברות מסחריות ואוכלוסיות מוחלשות, צבעים לקירות: BG Paint - לבחור נכון, מדפים, מזנון טלוויזיה: אשרת מ:פשוט עיצוב. שטיחים: השטיח האדום - שטיחים ישירות מהיבואןMikalulla מיקלולה - גלריה לעיצוב חדריםGali Livneh - גלי ליבנה. אקססוריז כריות וכו': גלי ליבנה, Nooshka נושקהכך אנחנו - The Way we AreALEA Design Studio, פרזול ואביזרים אמבט: ליטל גרוס גולדשטייןגולדשטיין תרבות עיצוב - הדף הרשמי. מסכות מושלמות: Tzachi Nevo. פרינטים:Kiftika. שק אגרוף: Team Bert - BJJ, MMA, Striking, Boxing, וילונות, תפירת כריות ומזרן זולה. התותחית:Ira Epstein-Katsavאריסטוקרט פבריק, הדפסה והתקנה של טפט לפינת האוכל: Gilad Ben-david, עמותת אותות:אותות, הדפסות גרפיקות: דפוס הטווסש.ע.ל דפוס דיגיטל. תאורה:רונית פיינשטיין כנעניקמחי תאורה. צילום מקצועי וסבלני: אבי קבלו.

השאר תגובה

חזרה למעלה
0
Open chat
כתבו לי
הי,
איך אוכל לעזור לך?