הפרויקט | איור אווירה נוסטלגי 

הפרוייקט : איור אווירתי נוסטלגי לחדר אוכל קיבוצי , 4 מטר רוחב.

הלקוח : קיבוץ עלומים

הבריף : ליצור חיבור מעניין בין תמונת מקור בשחור לבן, צבעי מים וטקסט משיר.

האתגר המרכזי : תמונת המקור נמצאת בנגטיב ישן וקטן בקיבוץ. איכות התמונה לא מאפשרת הגדלה של התמונה לגודל האיור המבוקש.

התהליך : אני אחרי לידה, בדיוק בשלב בו הקטנצ'יק נכנס למסגרת. אלה ימים הפכפכים. יומיים בגן, שבועיים בבית. ובכל זאת מנסה לחזור לשגרת עבודה מסודרת כמו זאת שהיתה לי לפני כמה חודשים. חצי מנומנמת אחרי לילה לבן אני ניגשת להכין לי כוס קפה ואז מגיע הטלפון מיעלה צורף, מעצבת הפנים.

"בואי נפגש. אני חושבת שיש לי פרוייקט מעניין להציע לך". התעוררתי!
אנחנו נפגשות ויעלה משתפת אותי בפרוייקט עליו היא עובדת בקיבוץ עלומים שבדרום. היא מספרת לי על חדר האוכל של הקיבוץ ועל תמונת מקור משנותיו הראשונות, תמונה בשחור לבן שצריך למצוא את הנגיטיב שלה.  למצוא את הדרך ליצור ממנה תמונת קיר גדולה בגודל 4 מטר רוחב ואת התמונה להשלים עם צבעי המים שלי.

יש אור ירוק לתחילת עבודה! אנחנו ניגשות לבדוק את האופציות שלנו בבית הדפוס. מחפשות חומר עליו הכל יודפסשיכבד את הקונספט של האיור עם התמונה, שיהיה פרקטי ויחזיק מעתה ועד עולם, שיהיה מרשים. בחרנו בלוח עץ בירץ' שמגלם בתוכו את המראה הטבעי, את החמימות, ואת היכולת לשמור על מראה איכותי ואמנותי למשך שנים.
עכשיו כשלקחנו בחשבון את המצע עליו תודפס העבודה אני יודעת למה לצפות מבחינת איך שהצבעים יספגו.

יצאנו לדרך אל עבודת העיצוב.

יעלה ציידה אותי בתמונת הנגיטיב וציטוט מתוך שיר ואני מתחילה לשרבט, לבדוק טכניקות וצבעים, להתנסות ולמצוא את קו האיור המתאים לפרוייקט.

אחרי שאני שולחת את שתי הסקיצות הראשונות אנחנו מחליטים ללכת על סגנון של שילוב טכניקות: התמונה המצולמת בשחור לבן שהיא לב הארוע + רישום בעפרון של מבנים ישנים וחדשים + צבעי המים במקומות בהם הנוף והטבע עוטפים הכל.

בשלב הזה תמיד יש מה שקוראים לו "פינג פונג" של תיקונים ביני לבין מזמין העבודה. אנחנו מדייקים את הפרטים האחרונים ומקבלים את התמונה הסופית.

ביקור נוסף בבית הדפוס, להדפסת נסיון. מחכים לנו שם שני לוחות הבירץ'- ענקיים בגודלם! וואו זאת חוויה מטורפת עבורי לראות את הלוחות האלה ולדעת שעוד מעט היצירה שלי הולכת להיות מודפסת עליהם בגודל כזהאבל לפני כן חשוב להקפיד לעשות את הדפסת הנסיון כדי לראות איך כל סוג של קו, כתם, תמונה ואות נספגים בלוח הבירץ'. לוודא שאין הפתעות שלא צפינו בטרם ההדפסה הגדולה. למשל, כמו האופציה שתמונה עם פנים "תיפול" בדיוק על "עין" של עץ.

הדפסת הנסיון עברה בהצלחה ועכשיו כל שנשאר הוא לשלוח את הקובץ הסופי להדפסה. אחר כך ישנעו מהדפוס את הלוחות לקיבוץ ושם יתלו את הכל על קיר חדר האוכל.

התוצאה הסופית לפניכם.

גלילה למעלה
פתח צ׳אט
כתבו לי
הי,
איך אוכל לעזור לך?
דילוג לתוכן