הפרויקט | מייק – אובר להוסטל 

הפרוייקט : שדרוג וחידוש הוסטל לנערים בסיכון.

הלקוח : הוסטל בן גלים- הרצליה.

הבריף : שינוי אווירה וחידוש המראה הכללי בהוסטל. עיצוב קיר החלל המרכזי- סלון מטבח וקירות חדרי השינה והטיפול.

האתגר המרכזי : ליצור הרמוניה בבית שעל העיצוב שלו עובדות 7 מעצבות שונות תוך שיתוף פעולה מלא.

התהליך : ערך כחודש ושיאו היה ביום ההקמה שהתקיים ממש לפני כמה ימים, בו הכל התחבר לכדי בית נעים ומעוצב.

בהתחלה, נפגשנו כולנו בהוסטל: מירית פיש– שארגנה את כל הפרוייקט הזה, וקבוצה של מעצבות פנים מוכשרות- כל אחת ממקום אחר בארץ (חיה חנןקרן שרייברחגית בכרשני בן דודלירון סינילימור מלכיאליאיה לבנטר) ואני, יחד עם נלי, מנהלת ההוסטל. עברנו בין חדרי הבית, כיתות הלימוד והחללים המשותפים. שמענו מה צרכי ההוסטל ומהם תחומי העניין והבקשות של הנערים ויצאנו לדרך. ההוסטל משמש עבור אותם הנערים (גילאי 14-19) בית, בית ספר ומסגרת חינוכית שיקומית. שם הם נמצאים לאורך כמעט כל שעות היממה.

כמעצבת גרפית ומאיירת, החלק שלי התפרס על נקודות שונות בבית, טאצ'ים קטנים בחדרים לצד פינה מרכזית בבית. בכל אחד מהם המטרה מעט שונה וההתיחסות הגרפית בהתאם.

לחדרי השינה, יצרתי תמונות משולבות עיצוב גרפי וכתמיות של צבעי מים, תמונה ואיור שהותאמו לסטיילינג של החדרים ולבקשות הנערים.

לחדר הטיפולים איירתי מקבץ איורים בוטניים, תוך תיאום עם מעצבות החדר והפריטים הנוספים שהולכים להיות בו. כל המסגרות נקנו באיקאה.

אתם מוזמנים להציץ על תהליך האיור

את תהליך איור העלים אתם מוזמנים לראות כאן בסרטון (כשהכנתי אותו עוד לא חשפתי את יעדם של האיורים) >>

גולת הכותרת של הפרוייקט הזה עבורי היתה פינת האוכל. בשיחה המקדימה שערכנו בהוסטל הוסבר לנו שזאת פינה בה מתקבצים כולם לאכול, לשוחח ולהיות ביחד. ממש כמו בכל בית, גם כאן פינת האוכל היא נקודה משמעותית. שולחנות וכסאות האוכל כבר היו קיימים ונקנו לאחרונה. לכן היה צורך להשתלב בצבעים הקיימים וברוח ההוסטל הימי. החלטתי ללכת על קונספט של בר / מסעדה על הים.

את תגובת הנערים לצערי לא יצא לנו לראות (הם יצאו מההוסטל לאותו היום וחזרו להפתעה), אך שמחנו לקבל הודעה מפורטת עם כמות ההתרגשות שהיתה במקום. הנערים הרגישו שהקשיבו לבקשות שלהם והתיחסו לכל אחד מהם באופן אישי. הבחינו בכל שינוי ושדרוג שנעשה בבית. עכשיו רק נשאר לנו לאחל להם לנצל את המקום הזה עד כמה שיוכלו לטובת השיקום שלהם.

לפרוייקט שיפוץ ההוסטל נרתמו שלל מתנדבים וספקים: בזק בנ"ל שהיו מתנדבים חרוצים, SocialEyes -חיבור בין חברות מסחריות ואוכלוסיות מוחלשות, צבעים לקירות: BG Paint – לבחור נכון, מדפים, מזנון טלוויזיה: אשרת מ:פשוט עיצוב. שטיחים: השטיח האדום – שטיחים ישירות מהיבואןMikalulla מיקלולה – גלריה לעיצוב חדריםGali Livneh – גלי ליבנה. אקססוריז כריות וכו': גלי ליבנה, Nooshka נושקהכך אנחנו – The Way we AreALEA Design Studio, פרזול ואביזרים אמבט: ליטל גרוס גולדשטייןגולדשטיין תרבות עיצוב – הדף הרשמי. מסכות מושלמות: Tzachi Nevo. פרינטים:Kiftika. שק אגרוף: Team Bert – BJJ, MMA, Striking, Boxing, וילונות, תפירת כריות ומזרן זולה. התותחית:Ira Epstein-Katsavאריסטוקרט פבריק, הדפסה והתקנה של טפט לפינת האוכל: Gilad Ben-david, עמותת אותות:אותות, הדפסות גרפיקות: דפוס הטווסש.ע.ל דפוס דיגיטל. תאורה:רונית פיינשטיין כנעניקמחי תאורה. צילום מקצועי וסבלני: אבי קבלו.

וככה זה היה נראה במהלך היום-סרטון שיצרו מטעם חברת בזק בינלאומי שהתנדבו בפרוייקט

גלילה למעלה
פתח צ׳אט
כתבו לי
הי,
איך אוכל לעזור לך?
דילוג לתוכן